Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bozburun, Marmaris’e en uzak güneybatı ucunda yer almaktadır. Marmaris‘e uzaklığı 45 km.dir. Bozburun özellikle yat turizmi ve açısından popüler bir beldedir. Yaşam çok sakin ve ortam çok sessizdir. Bozburun, adından da anlaşılacağı gibi Marmaris’in çevresindeki diğer beldelere nazaran daha çorak bir durumdadır. Çevrede az sayıda otel, pansiyon ve restoran hizmet vermektedir.

Bozburun daha çok yat ve gulet tersaneleri ile bilinir. Mavi turun simgesi motorlu ahşap guletler burada inşa edilmektedir. Bölgede bu amaçla pek çok atölye bulunmaktadır. Bozburun, keşfedilmeyi bekleyen çevre koylarıyla da meşhur olup yat ve botların uğrak noktalarından biridir. Bozburun aynı zamanda Larymna antik kenti sınırları içerisindedir.

Bozburun Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Bozburun’da mevcut az sayıda otel ve pansiyonlarda sessiz ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Larymna antik kentine ait az sayıda kalıntı Asar tepesinde 45 dakikalık yürüme mesafesinde. Güzel bir doğa yürüyüşü için ideal. Kent surları ve bazı mezar taşları çevreye dağılmış durumda. Asar tepesinde manzara muhteşem. Bozburun‘da ayrıca kendi guletimiz ile hazırladığımız symi turu veya koylara düzenlenen tekne turumuza da katılabilirsiniz.

Bozburun’a Nasıl Gidilir?

Bozburun, Marmaris’e 45 km. mesafededir. Bozburun’a gitmek için Marmaris-Datça yolunu kullanmak gerekmekte. Marmaris’ten Bozburun’a dolmuş bulmak mümkün.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
adminBozburun Hakkında